ŪDENS SILDĪTĀJI (BOILERI)

ŪDENS SILDĪTĀJI (BOILERI)

Karstais ūdens ir neatņemama mūsdienīgu ērtību sastāvdaļa. Karstā ūdens nodrošināšanai var izmantot vairākus veidu. Karstā ūdens boileri ir viens no ērtiem un pieejamiem veidiem, kas ļauj ātri un vajadzīgajā apjomā nodrošināt karsto ūdeni. Tas ir piemērots risinājums, lai nodrošinātu ērtības jebkura ēkā, kur ir aukstā ūdens pievads, neskatoties uz to, vai ir pieslēgums centrālai karstā ūdens padevei.

Lai izlemtu par piemērotākā izmēra un specifikācijas boilera iegādi, jāizvērtē savi karstā ūdens lietošanas paradumi, kā arī faktiskās ierīkošanas iespējas.

Mūsu veikalā pieejami elektriskie, ar malku vai gāzi darbināmie caurteces un arī tilpuma ūdens sildītāji ar dažādu ietilpību, kā arī gan ar vertikālu, gan horizontālu novietojumu.

  • Elektriskie sildītāji karstajam ūdenim ir ērti un jebkur lietojami, tos var piestiprināt pie sienas vēlamajā vietā. Uzstādot ar elektrību darbināmu iekārtu, jārēķinās, ka palielināsies elektrības patēriņš. Vajadzētu sekot tam, lai temperatūra būtu noregulēta robežās no 55 līdz 59 ℃, kas ir optimāla, lai ūdens būtu droši izmantojums no veselības viedokļa un arī netiktu nevajadzīgi patērēta elektroenerģija. Atkarībā no vajadzībām un karstā ūdens patēriņa var uzstādīt caurteces boileru vai arī ar tvertni. Atšķirība ir tā, ka caurteces gadījumā ūdens tiek sildīts tikai tajā brīdī, kad tiek atvērts krāns, bet tvertnē jau tiek uzglabāts līdz norādītajai tempertūrai uzsildīts ūdens.
  • Ar malku kurināmi boileri ir parocīgi, lai ar tiem aprīkotu mājokļus, kur nav vēlams papildu elektrības patēriņš. Ūdeni šādā iekārtā var sasildīt 20 minūšu laikā, tomēr jārēķinās, ka šāda iekārta aizņem vairāk vietas nekā tā, kuru stiprina pie sienas. Tāpat ir nepieciešams ieplānot ierīces savienošanu ar dūmvadu. Tā ir laba alternatīva, ja nav vēlēšanās palielināt elektības izmaksas, bet ir ērti pieejama malka. Bet Prof iedāvājuma atradīsiet arī tādus modeļus, kas vajadzības gadījumā darbināmi gan ar elektrību, gan malku. Var izmantot pēc situācijas.
  • Gāzes ūdens sildītājs ir parocīga izvēle tajos mājokļos, kur gāze jau tiek izmantota apkurei un citām vajadzībām. Tie ir caurplūdes sildītāji, kas ļaus jebkurā situācija iegūt vajadzīgo karstā ūdens daudzumu. Tie ir pieslēdzami skurstenim un aprīkoti ar regulācijas mehānismu.

Izvēloties caurteces sildītāju, elektrības patēriņš nebūs tik liels, kā tas būs ar tilpuma sildītāju, tomēr tad jārēķinās, ka vajadzēs trīs fāzu elektrību, lai iekārta spētu ātri uzsildīt vajadzīgo ūdens daudzumu un elektrotīkls netiktu pārslogots, jo sildīšana notiek tajā brīdī, kad tiek atvērts krāns. Caurteces iekārtas arī ir izmēros mazākas, ir pat tādas, kas stiprināmas uz caurules pie krāna virtuvē vai vannasistabā. Tās ir ļoti kompaktas un piemērotas nelielam ikdienas patēriņam.

Tomēr katrā situācijā labāko izvēli noteiks individuāli faktori, kas ietver gan ūdens lietošanas un dzīvesveida paradumus, kā arī ērtāko boilera darbināšanas veidu. Lai samazinātu iespējamos siltuma zudumus, vajadzētu arī padomāt, kā iekārtu uzstādīt pēc iespējas tuvāk ūdens lietošanas vietai. Tāpat nav vajadzības izvēlēties lielāku tilpumu, kā tas ikdienā ir nepieciešams, jo tas radīs nevajadzīgas izmaksas.

ŪDENS, SILDĪTĀJI, (BOILERI), Apkure