ŪDENS SŪKŅI

ŪDENS SŪKŅI

Objektos, kuros nav iespējas vai vēlmes izveidot pieslēgumu pie centralizēta ūdensvada, jāmeklē citi risinājumi, kā nodrošināt ūdens piegādi. Ērtākais un efektīvākais risinājums ir veidot atsevišķu ūdens pievadi no mākslīgas vai dabīgas ūdenstilpnes. Tā var būt aka, dziļurbums, kāds cits rezervuārs, kurš var nodrošināt vajadzīgās kvalitātes ūdens piegādi. Šādi risinājumi ir aktuāli privātmājās, lauku īpašumos, vasarnīcās, dārza mājiņās.

Ūdens ir nepieciešamība visur, kur cilvēks uzturas, jo jāievēro zināmas higiēnas prasības, var būt vajadzība izmantot ūdeni saimnieciskiem nolūkiem.

Lai nodrošinātu ūdens piegādi no dabīgām vai mākslīgām ūdenstilpnēm, jāizmanto piemēroti ūdens sūkņi, kas spēj tikt galā ar vajadzīgā ūdens daudzuma piegādi vai pārsūknēšanu attiecīgajā vietā. Jāņem vērā tas, kādā attālumā un augstumā ūdens būs jāsūknē, tas palīdzēs iegādāties piemērotu sūkni.

Jāatceras, ka sūknis ir ilgtermiņa pirkums, tas paredzēts ilgai lietošanai, arī izmaksas ir gana lielas, lai pirms pirkuma veikšanas būtu vērts izpētīt dažādus modeļus un to specifikāciju.

  • Cirkulācijas sūkņi ir neatņemama sastāvdaļa ikvienā mūsdienīgā un energoefektīvā apkures sistēmā, jo ļauj sasniegt augstāku apkures efektivitāti ar zemākām izmaksām. Cirkulācijas sūknis ērti pieslēdzams apkures sistēmai, tas darbojas klusi.
  • Iegremdējamie sūkņi pēc savas specifikācijas ir paredzēti drenāžas ūdeņu pārsūknēšanai, bet nav paredzēti netīram ūdenim, kurā ir cietas daļiņas, kas lielākas par 2mm. Šādā veidā var izsūknēt tīru ūdeni no dažādiem rezervuāriem, applūdušām teritorijām, izmantot akas, baseina iztukšošanai, lietus ūdeņiem. Tie nav paredzēti dārza laistīšanai.
  • Dziļurbuma sūkņi ir labākais risinājums, lai piegādātu kvalitatīvu ūdeni pietiekamā daudzumā no dziļurbuma. Ar to var nodrošināt ūdeni saimnieciskām vajadzībām, laistīšanai, dažādu rezervuāru piepildīšanai ar ūdeni. Dziļurbuma sūknis jāizvēlas atbilstoši urbuma dziļumam un tā caurules iekšējam diametram.
  • Kanalizācijas sūkņi īpaši pielāgoti tam, lai spētu tikt galā ar ūdeni, kurā ir augstāka cieto daļiņu koncentrācija, sekmīgi pārsūknējot dažāda veida kanalizācijas ūdeņus. Pieejami sūkņu modeļi, kurus iespējams pieslēgt tualetei. Tajos iestrādātais aktīvo ogļu filtrs sekmīgi likvidē uzstādīšanas telpā esošās smakas.
  • Sūkņi ar spiedkatlu ir piemēroti, lai nodrošinātu ūdeni dzīvojamajai ēkai automātiskā režīmā. Tas ir biežākais risinājums, kā nodrošināt vēlamo komfortu ikvienā ēkā — vasarnīcā, lauku saimniecībā, privātmājā. Pieejami ūdens sūkņi ar dažādu sūknēšanas ražību un arī spiedkalta tilpumu, ļaujot izvēlēties katra vajadzībām optimālāko variantu.
  • Ar degvielu darbināmi sūkņi ir labākais risinājums tajās situācijās, kad nav pieejama elektrība. Ar šādu ierīci var veikt pārsūknēšanu, piepildīt tvertnes. Sūknēt var mehāniski tīrus un ķīmiski neagresīvus šķīdumus.

Lai izvēlētos atbilstošu sūkni, kas strādās bez problēmām un ilgu laiku, klientam svarīgi apzināt savas vajadzības, sūkņa paredzēto pielietojumu, ūdens vai citu sūknējamo šķidrumu ieguves vietu un kvalitāti.

ŪDENS, SŪKŅI, Apkure