DVIEĻU ŽĀVĒTĀJI

Dvieļu žāvētāji vannasistabai un jebkurai citai sanitārai telpai ir jāizvēlas atbilstoši tam, kāda veida sistēmai tos paredzēts pieslēgt — apkures sistēmai, karstā ūdens sistēmai vai elektrotīklam.

Žāvētāji, ko uzstāda vannasistabās, pilda vairākas funkcijas vienlaikus, nodrošinot gan vēlamo komfortu, gan higiēnu.

  • Pēc mazgāšanās mitrie dvieļi ir pēc iespējas ātrāk jāizžāvē, jo mitrums veicina sēnīšu un baktēriju vairošanos. Tāpēc žāvētājs ir parocīgs risinājums. Uz tā var novietot vairākus dvieļu, kas īsā laikā jau būs izžuvuši. Tāpat žāvētājs nereti tiek izmantots arī neliela izmēra veļas izžāvēšanai.
  • Otra un ne mazāk svarīga funkcija, ko veic žāvētāji, ir telpas apsilde. Vannasistabās komforta temperatūra ir nedaudz augstāka kā citās telpās, bet ne vienmēr ar standarta apkures risinājumiem to var nodrošināt, kā arī tie var nebūt pieejami. Žāvētājs ir elements, kas palīdz telpu uzturēt vēlamajā temperatūrā, neaizņemot papildu vietu, jo piestiprināts pie sienas.

Prof saviem klientiem piedāva vairāka veida kvalitatīvus dvieļu žāvētājus, ko pielāgot gan pieslēguma sistēmai, gan dizainiskajām vēlmēm. Iespējama arī plaša variācija izmēru ziņā, ļaujot atrast risinājumu ikviena izmēra telpai un komforta prasībām.

  • Elektriskie dvieļu žāvētāji ir vienkāršs, praktisks un ērts risinājums, kas izmantojams ikvienā telpā, jo tā darbināšanai nepieciešams tikai pieslēgums elektrotīklam, ko var veidot gan pie rozetes, gan savienot ar kopējo tīklu. Lai saprātīgi izmantotu elektroenerģiju, ieteicams izvēlēties savām vajadzībām atbilstoša lieluma žāvētāju. Pieejami hromēti, nerūsējošā tērauda, balti un balti/sudraba modeļi. Tiem ir dažādi darbības režīmi un regulēšanas veidi.
  • Dvieļu žāvētāji apkurei ir piemērots risinājums tad, ja ir autonoma apkure, kā tas lielākoties ir privātmājās un dažviet arī dzīvokļos, jo tos ir ērti pievienot kopējai sistēmai. Šajā segmentā ražotāji parasti piedāvā plašas variācijas dizaina ziņā, arī cenas ir pieejamākas, jo pieslēguma veids nosaka to, ka nav vajadzības izmantot pašas augstākās kategorijas tēraudu. Vienīgi jārēķinās, ka tajā laikā, kad apkure nedarbojas, arī žāvētājs nepildīs savu funkciju, ja vien tam nav izveidota atsevišķa padeve.
  • Dvieļu žāvētāji karstajam ūdenim biežāk tiek izmantoti sērijveida dzīvokļos, kur ir atvērtā tipa karstā ūdens padeve. Tie lielākoties izgatavoti no nerūsējošā tērauda, jo citi materiāli ātri sāk rūsēt, ko veicina ūdens cirkulācijas procesā esošā skābekļa pievade. Izvēloties šādu sistēmu, jāseko līdzi, lai būtu vajadzīgais ūdens spiediens, ko vajadzības gadījumā var regulēt ar papildu iekārtu.

Prof preču klāstā ir ne tikai dažāda veida žāvētāji, bet arī tiem nepieciešamie aksesuāri un papildelementi, kas būs nepieciešami, lai izveidotu drošu un efektīvu dvieļu žāvēšanas sistēmu.

DVIEĻU, ŽĀVĒTĀJI, Apkure